Türker Sinan ÇEVİK
                                                 Türker Sinan ÇEVİK
                                                       - Optisyen -

                
               Merhaba Saygı değer meslektaşların ve çok değerli arkadaşlarım ;

               Son günlerde bir Mardin vakasıdır almış başını gidiyor…
Nedir bu ?  Mardine optisyenliği açalım da ?
Eee hadi buyrun mardine optisyenlik bölümünü açtık peki kimin çıkarına olacak bu ?  Mardine açılan optisyenlik bölümü Mardin halkına mı, Mardin’e bölümü getirmek isteyenlere mi, yoksa gariban çok değerli gerçekten oraya okumak için giden öğrenci kardeşlerimizin çıkarına mı olacak ?
Lütfen bize bu soruların cevaplarını veriniz. Neden bir Ankara, İstanbul vs gelişmiş bir şehire değil de MARDİN'e ? Mardin de meslek derslerini ve sağlık derslerini verebilecek hocalarımız mevcut mu?
               Şu an ki mevcut okullardan mezun olan arkadaşlar fakometrede cam ölçmeyi bilmiyor diyorsunuz. Prizmatik cam prograsif cam nedir diye sorulduğunda sadece bakmakla ve düşünmekte kalıyorlar atölye deseniz öyle diyorsunuz. Mardin’e açılacak okulda aynı mı olacak.
Bunları ne zaman öğreniyorlar mesleğe atıldıklarında bu işi gerçekten mesleği haline getirmiş olan meslektaşlarımızdan öğreniyorlar. Bu işi ticaretleştirmeyin bu işi dört dörtlük ve helaliyle yapın..
               Bu ülkede tam 6 tane okul var ve her sene yeterince mezun veriyor!
Bizim sektörümüzün eksiği yeni optisyenlik bölümlerinin açılması değil var olan optisyenlik
okullarının ihtiyaçlarının karşılanıp mezun olacak öğrencilerin daha bilinçli ve eğitim seviyesi yüksek bir şekilde mezun olmasını sağlamaktır.
                Siz değerli meslektaşlarımında bu konu ile ilgili gerekli hassasiyeti göstermenizi ve elinizi taşın altına koyup mesleğinize sahip çıkmanızı rica ediyorum. Sadece konuşmakla bu işler yürümez her insanın tek başına yapabileceği bir şeyler vardır. Hiçbir şey yapamıyorsanız Optisyenler.Org’ da yayınlanan dilekçe örneklerini gönderin Nereye mi tabi ki YÖK ve Cumhurbaşkanlığına….
 Saygılarımla.

İletişim :  Bu e-Posta adresi istek dışı postalardan korunmaktadır, görüntülüyebilmek için JavaScript etkinleştirilmelidir